Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Son yıllarda bankalar arasında kredi verme veya kredi kartı çıkartma yarışları oldukça farklı bir boyut kazandı. Bu nedenle farklı kredi türleri ile bankalar müşterilerine kolaylıklar sağlamaktalar. Bu noktada maaş bordrosu olmayan ev hanımlarına, işsizlere, hatta öğrencilere dahi kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların aradığı özelliklerin başında, önceki tarihlerde bankalardan çeşitli sebeplerle kredi notunuzu olumsuz etkileyen bir durumun olmamasıdır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında; Denizbank, TEB, Halkbank, Yapı Kredi, Finans Bank İş Bankası, İng. Bank, TEB, Denizbank ve Garanti Bankası yer almaktadır. Bu bankaların birçoğu ev hanımlarına verdikleri kredilerde kefil aramamaktadır. Kefiliniz sizin gibi ev hanımı olabilir. Fakat kefil seçimine özen göstermeniz durumunda kredinizin onaylanması daha hızlı olacaktır.

Banka Kredilerine Genel Bakış

Uzun yıllardır düzenli sigortası yatırılan, kredi notu ve gelir belgesi yüksek olan birisi en iyi kefil olabilir. Farklı bankaların kredi imkânları hakkında bilgi sahibi olmak için bankalardan veya çeşitli internet sitelerinden faizler hakkında bilgi alabilirsiniz. 2016 yılı için ihtiyaç kredileri 48 ay vadeye çıkarılması durumu ve asgari ücretin 1.300 Tl. ye yükselmesi vesilesiyle ev hanmlarına sağlanan kredi miktarları artırıldı ayrıca vadeler de uzatıldı. Bunun yanında maaş bodrosu olmayan bayanlar 2.000 Tl. civarında küçük meblağlar dahilinde gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilir, ancak çalışmayan ev hanımları konut ve otomobil kredisi çekemez, yüksek miktarda ihtiyaç kredisi alamazlar. Çalışmayan ev hanımlarına kredi kullandırma yetkisi, bankalara verilmiştir. Diğer ifadesiyle bankalar kendi değerlendirmeleri doğrultunda kredi kartı ve kredi verebilmekte olup ihtiyaç sahibi ev hanımları belli kriterler dahilinde kredi kartı sahibi olabilmektedirler.

OKU  Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?
baskılı ıslak mendil