Hamster Coin Nedir? Hamster Coin Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

Günümüzde pek çok kripto para birimi bulunuyor. Bunlardan birisi olan Hamster coin hakkında bu konuda sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Kripto para, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle beraber 20. yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan bir kavram olsa da 21. yüzyıldan itibaren bu alanda ciddi projeler gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen her bir proje, bitcoinin ve diğer alt coinlerin doğmasına yol açtı. Bunlardan birisi olan HAM ile ilgili kullanıcıların bilmesi gerektiği pek çok şey var. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan hemen konuya atlayalım.

Hamster coin Nedir?

HAM kripto para birimine sahip olan bu platform, kendi ekosistemini kurarak bu alanda ilerlemeye çalışan bir yapı. HamsterSwap ile beraber kendi ekosisteminde ilk adımı atan firma, HAM ile beraber CHEESE isminde de bir tokene sahip. CHEESE, maksimum 1 trilyon arz ile birlikte bizlerin karşısına çıkarken HAM için bu değer daha yüksek. Bu konuya birazdan değiniyor olacağız. Kendi sitesinde çiftlik ve kilitleme gibi özelliklere sahip olan platform, yatırımcıların kazanç elde etmesine de olanak tanıyor.

Hamster Coin
Hamster Coin

Hamster Coinin Tarihi

Kripto para birimi Hamster ile ilgili bir tarih bilgisine rastlamadık fakat veriler incelendiğinde para biriminin 2021 yılının Haziran ayından beri borsada olduğu görülüyor. Piyasaya girdiği vakit ciddi anlamda düşük değere sahip olan bu para biriminin değerini yazmak gerçekten kolay değil. Bol sıfırlı bir değere sahip olan kripto para birimi özellikle 2021 yılında iki kez yaşanan boğa döneminin ikincisinden en iyi şekilde faydalanmış oldu.

2021 yılının Eylül ayında 0,00000000002 dolar olan kripto para birimi HAM, Ekim ayında zirve yaparak 0,000000060 doların üzerine çıkmayı başardı. Yani bu para birimini kullananlar eğer erken dönemde alım yaptıysa yaklaşık olarak 3.000 kat kazanç elde etti. Bu dönemde bazı kişiler satmak yerine daha çok yükselmesini beklemiş oldu. Olaylar bundan sonra meydana geldi. Kripto para birimi HAM, zirve noktaya ulaştıktan sonra ciddi bir gerileme yaşayarak tekrardan eski seviyesinin bir miktar üzerine yerleşti.

Hamster coin Sembolü ve Piyasa Durumu

HAM ile ilgili merak edilen bir diğer konu kripto para biriminin kullandığı sembol ve piyasa durumu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. HAM’ın sembolünü incelediğimizde karşımıza para biriminin isminde geçen hayvan çıkıyor. Hamster olarak yer alan bu hayvan için kripto para sahiplerinin bu hayvanı sevdikleri için böyle bir isim koydukları düşünülüyor. Hayatı boyunca 1 cent dahi olmayan bu para biriminin sembolü özetle bu hayvandan alınmış durumda.

Hamster token
Hamster token

Peki kripto para birimi HAM nasıl bir piyasaya sahip? Gerçekten para birimi için absürd sayılabilecek değerler belirlenmiş durumda. Bu da para biriminin neden bu kadar az değere sahip olduğunu gösterir nitelikte. Buna göre toplam arz 10 katrilyon olarak belirlenirken piyasada dolaşan arz miktarı 2.3 katrilyon olarak yer alıyor. Piyasa değeri 4.3 milyon dolar olarak kayıtlara geçen kripto para biriminin toplam arz ile değeri 18.4 milyon dolar olarak açıklanıyor. Ayrıca son 24 saatlik hacim 96.493 dolar olarak yer aldı.

OKU  FTX Referans Kodu: 74064330 (GÜNCEL)

Hamster coin Bulunduğu Borsalar

Hamster, ilginç hareketleri sebebiyle borsalarda yaygın bir şekilde tercih edilmiyor. Yani çok az borsada karşımıza çıkıyor. Bunlar şu şekilde bizlerin karşısına çıkıyor:

  • MEXC
  • ProBit Global
  • PancakeSwap
  • LATOKEN
  • ZT
  • Hotbit

Hamster coin Geleceği

Kripto para birimi ve bu platform ile ilgili merak edilenler arasında para biriminin geleceği yer alıyor. Kendini geliştiren ve henüz başlangıçta sayılan bu platform, daha çok yol alacak ve ekosistemini hızlı bir şekilde geliştirmeye devam edecek. En çok merak edilen konu da kripto para biriminin gelecekte çok değerli olup olmayacağı. Tahminlere göre HAM’ın ciddi bir değer kazanması beklentiler arasında yer almıyor. Ayrıca kripto para biriminde meydana gelen kayıplar da dikkatleri üzerine çekiyor.

Kripto para birimi HAM’ın böylesine düşük bir değere sahip olması ve her geçen dönem daha da düşmesinin nedenleri arasında arzın çok yüksek olması yer alıyor. Eğer gelecekte ciddi seviyede coin yakma işlemi uygulanırsa ancak bu şekilde büyük bir değer artışı yaşanabilir. Burada anlattıklarımızın yatırım tavsiyesi olmadığını ifade etmek istiyoruz.

baskılı ıslak mendil