Yapı Kredi Bankası Emekli Maaşına Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Yapı Kredi promosyon tutarı, emekli olacaklar için ya da halihazırda emekli olup emekli maaşını Yapı Kredi Bankası’na taşımayı düşünenler için büyük önem arz ediyor. Emekli promosyonu, düzenli aralıklarla alınan ek bir ücrettir. Bu kavram Emeklilik Destek Primi ile karıştırılmamalıdır. Kampanyadan yararlanmak için hesabınızın bağlı olduğu şubeye giderek sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Emeklilikte banka desteği tamamı ile aylık gelire bağlıdır.

Maaşın tamamını Yapı Kredi’ye yaşlılık aylığı, ölüm aylığı/ölüm aylığı, malulen aylığı ve sürekli malullük geliri şeklinde göndererek hibe oluşturabilirsiniz.

Bir sosyal güvenlik kurumundan birden fazla gelir – aylık ödeme olması durumunda, ihtiyaçlar karşılandığında Banka’ya en son yatırılan toplam gelir – aylık ödeme tutarı ve bir kerelik tutardan sağlanan destek tutarı hesaplanır ve buna göre ödeme sağlanır.

Emeklilik Paketi Avantajları

  • Yapı Kredi Mobil, İnternet Şubesi, ATM’lerden ücretsiz havale
  • Yıllık ödemenizi Yapı Kredi’den almaya devam ettiğiniz sürece, Yapı Kredi Mobil, İnternet Şubeleri ve ATM’lerden yapacağınız tüm transferler ücretsizdir.
  • Yapı Kredi ATM’sinden günlük 5.000TL para çekme limiti
  • Yapı Kredi’nin geniş ATM ağından yararlanın. Günlük para çekme limiti 5.000TL’dir.
  • Acil Sağlık Hizmetleri Medline Üyeliği
  • TL Vadeli Mevduat’a 6 Ay Hoş Geldiniz Faizi ( SGK maaşını Yapı Kredi’ye gönderen ve bankadan ilk maaşını almadan önceki 2 ay içinde sabit depozitosu olmayan emekli müşteriler bu promosyondan yararlanabilirler. )
  • Uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanmak
  • Ücretsiz Yinelenen Ödemeler (EFT ve Havale) Avantajları

Yapı Kredi Emekli Promosyonu

Yapı Kredi Bankası, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında emekliler için yeni bir kampanya duyurmuştur. Yapı Kredi Bankası’nın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre vatandaşlar, 4000 TL’ye kadar Yapı Kredi promosyon tutarı ve 250000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabiliyor. Emekli olduğunuzda, bir Yapıkredi Bankası şubesinden maaşınızı aldığınızda veya maaşınızı ilk defa bu bankaya gönderdiğinizde 250000 TL’ye kadar promosyon alacak ve bu bankalar aracılığıyla 36 aya kadar işlem tamamlayarak kredi kullanabileceksiniz.

yapi kredi
yapı kredi

250000 TL limitli ihtiyaç kredisine sahip bir vatandaşın ancak 12 ay vade ile kredi alabileceğini vurgulamak isteriz. 24 ayda 100.000 TL’ye kadar kredi kullananlar ve 50.000 TL’ye kadar kredi kullanan vatandaşlar, Yapı Kredi Bankası’ndan 36 ay ihtiyaç kredisi alabiliyor. Emekli maaşınızı bir banka aracılığıyla alıyorsanız, bankaya getirdiğiniz her emekli için 250 TL’ye varan ödeme ile emekli maaşınızı 4000 TL’ye kadar artırma fırsatı sunulur. Yapı Kredi promosyon anlaşması ile emekli maaşını Yapı Kredi Bankası şubesine aktardıktan sonra başvuru yapabilir, işlem yapabilir, emekli aylığı desteğini hesabınızdan alabilir ve işlemi hesabınızdan bir sonraki ilk maaşınıza aktarabilirsiniz.  Tüketici finansman kampanyalarına ve ticarete katılan vatandaşlar, yıllık gelirlerini bu bankaya aktararak 3 ay gecikmeyle kredilerini kullanmak için banka şubesine gitmek zorunda kalmazlar.

OKU  İsviçre Frangı Kaç TL? 1 İsviçre Frangı Kaç TL?

Emeklilere Bireysel İhtiyaç Kredisi kampanyasında kredi kullanan vatandaşlar da SMS göndererek hak kazanmaları halinde 36 ay vadeli bu kredilere katılabiliyor. SMS  ile ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıysanız ve başvuru şartlarımıza göre kredi almak istiyorsanız, lütfen size en yakın banka şubesine giderek  onaylanan kredi tutarını SMS ile kontrol edin. Kişisel olarak bir boşluk bırakın, TC Kimlik numaranızı yazın, bir boşluk bırakın ve  bu mesajı 44 11’e gönderin. Bir anüite girin ve Yapı Kredi Bankası tarafından verilen düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyalarına katılın. İşlemi kolayca gerçekleştirmek için size en yakın banka şubesinden veya bankanın resmi internet sitesinden ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Nakit Promosyon Fırsatları

Yapı Kredi’den 3 yıl süreyle SGK Anüitesi almayı taahhüt eden müşteriler, 5.250 TL’ye kadar nakit promosyon fırsatından yararlanabilmektedir. Promosyon sözleşmesini imzaladıktan sonra ek şart yoktur. Yapı Kredi emekli promosyon hesaplama noktasında aylık net geliriniz 1.499 TL’ye kadar 3.500 TL, 1.500 TL ile 2.499 TL arasında ise 4.250 TL, 2.500 TL’nin üzerinde ise 5.000 TL Yapı Kredi emekli promosyon tutarı ödenecektir. Ek tazminat taahhüdünün imzalanmasından sonraki 60 gün içinde iki yeni fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda, maaş skalasına bakılmaksızın 100 TL ek nakdi tazminat ödenecektir. Kampanya başlangıç ​​tarihinde ek ödül taahhüdü imzalayan müşteriler, ilk maaşlarını aldıkları ayı takip eden ayın 1’inden itibaren 3 gün süreyle 2.000 TL’ye kadar faizsiz esnek hesap limitinden yararlanabileceklerdir.

Nakit Promosyon Koşulları

Kampanyadan yararlanmak için nakit promosyon ödemenizi aldığınız ayın son gününe kadar esnek hesabınızı açmanız gerekmektedir. İlk kredi kartı alışverişini yapan veya kampanya kayıt tarihinden 3 ay önce mevcut kartına para harcamayan müşteriler. Kampanya başlangıç ​​tarihi ile bitiş tarihleri ​​arasında toplam 500 TL harcadıktan sonra 150 TL ek nakit promosyon almaya hak kazanabilmektedir.

Ödemeler, ilk maaşınızın çekildiği ayı takip eden ayın ilk haftasında bireysel emeklilik hesabınıza yapılır. Şu anda kredi kartı promosyonlarına katılan müşteriler,  iptal ve yeniden onaylandıktan sonra promosyon avantajlarından yararlanamazlar. 8 Temmuz 2022 tarihinden sonra Yapı Kredi Bankası’ndan fonlama sözleşmesi bulunan ve ayrı bir SGK emekli maaşı bulunan müşteriler kampanyadan yararlanamazlar.

Yapı Kredi promosyon
Yapı Kredi promosyon

5.250 TL’ye varan kampanya kapsamında Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimizden promosyon/ek nakit ödül başvurusunda bulunabilirsiniz. Faturalardan ve kredi kartı kampanyalarından oluşan primler müşterinin emeklilik hesabına yansıtılır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) birden fazla gelir/ay çekilmesi durumunda ödenen katkı payı/ek tutar, tarih itibarıyla banka aracılığıyla ödenen son gelir/aylar toplamından hesaplanacaktır.

Koşullar karşılanır ve tek bir promosyon/ek finansal ödül alınır. Nakit promosyon ödemeleri 3 yıl peşin olup, promosyonun hesabınıza geçtiği tarih 3 yıllık dönemin başlangıç ​​tarihi olacaktır. Nakit promosyonlar/ek nakit ikramiyeler ödendikten sonra 3 yıllık taahhüt süresi içinde gelirde/aylarda artış olması durumunda ek promosyon/para ikramiyesi verilmeyecektir.

OKU  Ons Nedir? Ons Altın Nedir?

Nakit promosyon/ek nakit ödülün ödeme tarihinden itibaren 3 yıl içinde herhangi bir nedenle gelirin/maaşın başka bir kuruma devredilmesi veya SGK tarafından gelir/aylık ödemede kesinti yapılması durumunda, ödenen katkı/ek ücretin tamamı bankanın yazılı bildirimi ile iade edilir. Gereksiz olarak iade edilir. Günlük, taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak, şartların ne zaman sona erdiği esas alınır.

Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

Emekli promosyonu almak için müşterisi olduğunuz ya da olmak istediğiniz Yapı Kredi Bankası ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca doğrudan Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde sorunuza daha net bir cevap alabilirsiniz.

Bankanızla iletişime geçip dilekçeniz işleme alındıktan sonra işleme başlayabilirsiniz. Üç yıllık bir sözleşmeden sonra bankanızdan promosyon alabilirsiniz. Sağladığınız referans müşteriler sayesinde ek ücretler de kazanabilirsiniz.

Yapı Kredi promosyon parası almak için e-Devlet üzerinden kolayca başvurabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için T.C. Kimlik numaranıza ve hesap şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Bunlarla sisteme giriş yaparak emekli aylığı ve promosyon bilgilerinize rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Emekli Promosyonu Sorgulama

Bilgilerinizi e-devlet ara yüzüne kaydettikten sonra arama çubuğu kısmını kullanarak kolayca fon talebinde bulunabilirsiniz. Bu sistem üzerinden emekli maaşınızla ilgili tüm bilgilere ulaşmak mümkündür. Bu yöntemi kullanarak e-devlet emeklilik sorgulama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi promosyon hesaplama noktasında da hem e- Devletten hem de Yapı Kredi uygulamasından yardım alabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil