İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?

İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?

İcra daireleri en çok işlem yapılan yerlerden biridir. Bu daireler her gecen gün yeni eleman almakta ve yine de iş yoğunluğu devam etmektedir. Hayat koşullarının zorlaşması nedeni ile birçok kişi icralık olmakta ve bu nedenle de icra dairelerindeki dosya sayısı her gecen gün artmaktadır. İcralık olan birçok kredi kullanıcı da artık yapacak bir şey yok diyerek her şeyi bırakmaktadır. Oysa her durumda kredi çekme imkânı vardır. İmkânlar doğrultusunda yeni kredi çekilebilir ve orta vadede bir nebze olsun rahatlayabilirsiniz. Bu durumda İcralık olan kimse nasıl kredi çeker soruları akla gelen ilk soru olmaktadır. Özellikle borç kamu kurumlarına ya da bankalara ise yeni kredi çekme olanağı daha da zor olmaktadır. Tabii icralık olduysanız kredi çekme oldukça zor olsa da imkânsız değildir. Yeni çıkan sicil affı da kredi çekmekte sorun yaşayanlara borçlarını yapılandırmak suretiyle sicillerini temizleme imkanı sunmaktadır.

İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?
İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?

İcralık olan kredi çekebilir mi?

İcralık durumlarda icra borcu nedeni ile birçok gayrimenkullerinize ya da taşınmazlarınıza da el koyulmakta ya da satmanıza izin verilmemektedir. Bu durumda da tefecilere, aracı kurumlara ya da senet ile kredi kullanmanıza izin veren kurumlara başvurmalar artmaktadır. Hal böyle olsa da bu oldukça yanlıştır. Yapılması gereken yine bankalardan kredi çekmektir. Peki, icralık olan kimseler nasıl kredi çeker?

  • Yapılması gereken ilk iş icralık borcunuzun nedenini belirlemektir. Eğer vergi borcu ise, devlet birçok vergi borcunun faizini silmekte ve taksit imkânı sunmaktadır. Bu durumdan yararlanarak vergi borcunuzu yapılandırmalısınız. Bu şekilde de borcunuzu düzenli ödeme imkânınız olacaktır.
  • Borcunuzu yapılandırdıktan sonra bankaya giderek durumu belirtmelisiniz. Bankalardan çekeceğiniz krediyi icra borcunuzu ödemek için aldığınızı belirtmeniz ve direkt olarak borcun olduğu kuruma banka tarafından ödeme yapılmasını istemeniz sizin hakkınızda olumlu düşünmesini sağlayacaktır. Bu durumda da bankaların sizlere kredi verme imkânı daha fazla olacaktır.
  • Bankalara belirtmeniz ve belgelerle kanıtlamanız gereken başka bir nokta ise tüm borcunuzu yapılandırdığınızı belgeleyen evraklar olacaktır. Borçlarınızı yapılandırıp banka aracılığı ile taksitli şekilde ödemek istediğinizi belirtmeniz de bankalardan tekrardan kredi çekmenizi sağlayacaktır.
  • Eğer kredi notu yüksek olan bir tanıdığınızı kefil edebilirseniz bankalar kefilinizin kredi notu yüksek olduğundan dolayı banka size kredi verebilecektir. Bu konuda kefil gösterdiğiniz kişinin taşınmazlarını da gerekirse ipotek koyulabileceğini belirtmeniz kredi çekmenizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku