İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?

İcra daireleri en çok işlem yapılan yerlerden biridir. Bu daireler her gecen gün yeni eleman almakta ve yine de iş yoğunluğu devam etmektedir. Hayat koşullarının zorlaşması nedeni ile birçok kişi icralık olmakta ve bu nedenle de icra dairelerindeki dosya sayısı her gecen gün artmaktadır. İcralık olan birçok kredi kullanıcı da artık yapacak bir şey yok diyerek her şeyi bırakmaktadır. Oysa her durumda kredi çekme imkânı vardır. İmkânlar doğrultusunda yeni kredi çekilebilir ve orta vadede bir nebze olsun rahatlayabilirsiniz. Bu durumda İcralık olan kimse nasıl kredi çeker soruları akla gelen ilk soru olmaktadır. Özellikle borç kamu kurumlarına ya da bankalara ise yeni kredi çekme olanağı daha da zor olmaktadır. Tabii icralık olduysanız kredi çekme oldukça zor olsa da imkânsız değildir. Yeni çıkan sicil affı da kredi çekmekte sorun yaşayanlara borçlarını yapılandırmak suretiyle sicillerini temizleme imkanı sunmaktadır.

İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?
İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?

İcralık olan kredi çekebilir mi?

İcralık durumlarda icra borcu nedeni ile birçok gayrimenkullerinize ya da taşınmazlarınıza da el koyulmakta ya da satmanıza izin verilmemektedir. Bu durumda da tefecilere, aracı kurumlara ya da senet ile kredi kullanmanıza izin veren kurumlara başvurmalar artmaktadır. Hal böyle olsa da bu oldukça yanlıştır. Yapılması gereken yine bankalardan kredi çekmektir. Peki, icralık olan kimseler nasıl kredi çeker?

 • Yapılması gereken ilk iş icralık borcunuzun nedenini belirlemektir. Eğer vergi borcu ise, devlet birçok vergi borcunun faizini silmekte ve taksit imkânı sunmaktadır. Bu durumdan yararlanarak vergi borcunuzu yapılandırmalısınız. Bu şekilde de borcunuzu düzenli ödeme imkânınız olacaktır.
 • Borcunuzu yapılandırdıktan sonra bankaya giderek durumu belirtmelisiniz. Bankalardan çekeceğiniz krediyi icra borcunuzu ödemek için aldığınızı belirtmeniz ve direkt olarak borcun olduğu kuruma banka tarafından ödeme yapılmasını istemeniz sizin hakkınızda olumlu düşünmesini sağlayacaktır. Bu durumda da bankaların sizlere kredi verme imkânı daha fazla olacaktır.
 • Bankalara belirtmeniz ve belgelerle kanıtlamanız gereken başka bir nokta ise tüm borcunuzu yapılandırdığınızı belgeleyen evraklar olacaktır. Borçlarınızı yapılandırıp banka aracılığı ile taksitli şekilde ödemek istediğinizi belirtmeniz de bankalardan tekrardan kredi çekmenizi sağlayacaktır.
 • Eğer kredi notu yüksek olan bir tanıdığınızı kefil edebilirseniz bankalar kefilinizin kredi notu yüksek olduğundan dolayı banka size kredi verebilecektir. Bu konuda kefil gösterdiğiniz kişinin taşınmazlarını da gerekirse ipotek koyulabileceğini belirtmeniz kredi çekmenizi oldukça kolaylaştıracaktır.
OKU  Garanti Bes İptal - Detaylı Anlatım

“İcralık Olan Kimse Nasıl Kredi Çeker?” üzerine 2 yorum

 1. Ben efendim addison

  Merhaba finansal açıdan sıkılmış birine ihtiyacın var mı? Paranın kredi ve borçları ödeyememesini ister misiniz? Kendi İşletmenizi kurmak için kaynak mı arıyorsunuz? Çeşitli amaçlar için özel veya ticari krediler için ihtiyaç var mı? Büyük projeler için kredi istiyor musunuz? Bugün bizden bir kredi alın ve ödüllendirici bir şey yapmaya başlayın. Operasyonlarımız, müşterilerimizle dostça ilişki kurduğumuzdan % 100 garantilenmiştir. Hayır kredi çek kredileri, teminat, acil adımlar, biz% 3 hızlı bir oran sunuyoruz. Finansal başarısızlığa neden olmaya devam ediyor mu? Bugün, ulaşmamızı E-posta ile yapalım:

  Addison şirket şirketi

 2. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 1,000 TL’den 100,000,000 TL’ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

Yorumlar kapalı.

baskılı ıslak mendil