Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Günümüzde birçok insan nakit ihtiyaçlarından dolayı bankalardan kredi çekmek durumunda kalıyor. Bitmek bilmeyen ihtiyaçlar nedeni ile ve yeni mal sahibi olmak adına bazı banka müşterileri ikinci krediyi çekmek istemekte ve bazıları daha da ileri giderek 3.krediyi çekmek istemektedirler. Fakat bankalardan alacakları cevabı tam olarak bilmedikleri için bu durumlarda terettüt etmektedirler. Kredi kullanırken ikinci krediyi çekme imkânsız değil ama zordur. Çünkü bankalar ilk kredinizi ödeme şeklinize ve ikinci krediyi ödeyebileceğinize bakacaklardır. Bankalar müşterilerine sürekli yeni kredi vermek isteseler de verecekleri kredinin geri ödenebilir olmasını amaçlamışlardır. Bankalar kendilerini riske atmamak için kredi kullanırken ikinci krediyi çekmek isteyen müşteriler hakkında inceleme yapacaklardır. Bu incelemeler şu şekildedir:

Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?
Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi notunuzu sorgulama

Aynı bankadan ya da farklı bir bankadan ikinci krediyi çekmek istediğinizde bankaların ilk bakacağı şey kredi notunuz olacaktır. Kredi notunuz sizlerin geçmişte bankalar ile yapmış olduğunuz işlemleri göstereceği için bu bankaların sizler adına karar verebilmesi için bulunmaz fırsattır. Bundan dolayı da kredi notunuz incelenecektir. Kredi notu nuz yüksek ise bankalardan ikinci kredi için olumlu puan alacaksınız.

Mevcut borcunu ve geliriniz

Kredi kullanırken ikinci kredi çekmek istediğinizde bankaların bakacağı bir başka nokta ise mevcut borcunuz ve gelir miktarınızdır. Eğer ilk kredinizden kalan borcunuz gelir seviyenizin altında ve taksit miktarı ödeyebileceğiniz tutarda ise bankalar sizlere ikinci kredi için olumlu bildirimde bulunacaktır. Aylık ödemeniz, kira gideriniz vb gibi giderleriniz hesaplanarak mevcut gelirinizden çıkartılır ve kalan geliriniz ikinci kredi nin taksit miktarını ödeyebilecek tutarda ise bankalar sizlere kredi vermek için faiz oranlarını dahi düşürecektir. Çünkü bankaların amacı geri ödeyebilecek müşterilere para satmak ve onun faizinden yararlanmaktır.

Kredi ödeme durumu

Bankaların ikinci krediye başvuru yaparken inceleyeceği başka bir nokta ise ilk krediyi düzenli ödeme durumunuzdur. Eğer ilk kredinizi düzenli bir şekilde ödüyorsanız ve güvenilir bir müşteri iseniz bankalar sizi kaçırmak istemeyecektir. Bundan dolayı da işinizi kolaylaştıracak ve sizlere çeşitli imkânlar sunacaktır. Bu durumlardan yararlanarak kredi kullanırken ikinci kredi çekme talebiniz olumlu değerlendirilecektir. Ve bireysel müşteri temsilcisi ile birlikte ödeme planı oluşturarak ikinci krediyi cekebilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku