Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Günümüzde birçok insan nakit ihtiyaçlarından dolayı bankalardan kredi çekmek durumunda kalıyor. Bitmek bilmeyen ihtiyaçlar nedeni ile ve yeni mal sahibi olmak adına bazı banka müşterileri ikinci krediyi çekmek istemekte ve bazıları daha da ileri giderek 3.krediyi çekmek istemektedirler. Fakat bankalardan alacakları cevabı tam olarak bilmedikleri için bu durumlarda terettüt etmektedirler. Kredi kullanırken ikinci krediyi çekme imkânsız değil ama zordur. Çünkü bankalar ilk kredinizi ödeme şeklinize ve ikinci krediyi ödeyebileceğinize bakacaklardır. Bankalar müşterilerine sürekli yeni kredi vermek isteseler de verecekleri kredinin geri ödenebilir olmasını amaçlamışlardır. Bankalar kendilerini riske atmamak için kredi kullanırken ikinci krediyi çekmek isteyen müşteriler hakkında inceleme yapacaklardır. Bu incelemeler şu şekildedir:

Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?
Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi notunuzu sorgulama

Aynı bankadan ya da farklı bir bankadan ikinci krediyi çekmek istediğinizde bankaların ilk bakacağı şey kredi notunuz olacaktır. Kredi notunuz sizlerin geçmişte bankalar ile yapmış olduğunuz işlemleri göstereceği için bu bankaların sizler adına karar verebilmesi için bulunmaz fırsattır. Bundan dolayı da kredi notunuz incelenecektir. Kredi notu nuz yüksek ise bankalardan ikinci kredi için olumlu puan alacaksınız.

Mevcut borcunu ve geliriniz

Kredi kullanırken ikinci kredi çekmek istediğinizde bankaların bakacağı bir başka nokta ise mevcut borcunuz ve gelir miktarınızdır. Eğer ilk kredinizden kalan borcunuz gelir seviyenizin altında ve taksit miktarı ödeyebileceğiniz tutarda ise bankalar sizlere ikinci kredi için olumlu bildirimde bulunacaktır. Aylık ödemeniz, kira gideriniz vb gibi giderleriniz hesaplanarak mevcut gelirinizden çıkartılır ve kalan geliriniz ikinci kredi nin taksit miktarını ödeyebilecek tutarda ise bankalar sizlere kredi vermek için faiz oranlarını dahi düşürecektir. Çünkü bankaların amacı geri ödeyebilecek müşterilere para satmak ve onun faizinden yararlanmaktır.

Kredi ödeme durumu

Bankaların ikinci krediye başvuru yaparken inceleyeceği başka bir nokta ise ilk krediyi düzenli ödeme durumunuzdur. Eğer ilk kredinizi düzenli bir şekilde ödüyorsanız ve güvenilir bir müşteri iseniz bankalar sizi kaçırmak istemeyecektir. Bundan dolayı da işinizi kolaylaştıracak ve sizlere çeşitli imkânlar sunacaktır. Bu durumlardan yararlanarak kredi kullanırken ikinci kredi çekme talebiniz olumlu değerlendirilecektir. Ve bireysel müşteri temsilcisi ile birlikte ödeme planı oluşturarak ikinci krediyi cekebilirsiniz.

OKU  Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

“Kredi Kullanırken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?” üzerine 5 yorum

 1. Herkese merhaba, hatice atagül’im bir mukim / vatandaşım. Ben 38 yaşındayım, girişimci / iş kadınıyım. Bir zamanlar proje / işimi finanse etmekte güçlük çekiyordum. Beni şirketinden 500.000 TL değerinde bir kredi almak için bir para havalesi olan Bay Williams Sean’a tanıtan iyi bir arkadaşım olmazsa. Onlarla temasa geçtiğimde, kredilerimin onaylanması için 48 saat sürdü ve kredi koşullarını ve koşullarını belirten tüm yöntemleri gördükten sonra hesabıma geçtim. Kötü krediniz olsa bile hizmet sunmaya devam ediyorlar. Ayrıca İşletme kredisi, Ev kredisi, Kişisel kredi, Araba kredisi, İş kurma kredisi ve İş Genişletmesi gibi her türlü kredi imkânı sunar. Acil bir mali yardıma ihtiyaç duyarsanız bugün onlarla iletişime geçebilirsiniz.

  Benim için yaptıklarından ötürü onlara nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum, fakat Tanrı Williams Sean’ı güçlü bir şekilde ödüllendirecek.

  Teşekkürler.

  • hatice hanım bu kredi için nasıl başvuru yapacağız bana bir maşvuru adresi verin

 2. Herhangi bir finansal problemin var mi? Borcunuzu temizlemek ve isinize geri dönmek için hizli bir krediye ihtiyaciniz var mi? Eger öyleyse kredi basvurusu hakkinda daha fazla ayrinti için bize tekrar ulasin. sadece bu e-postada bize ulasin

 3. Bağımsız finansal kurumumuz
  $ 5000 – $ 10000000 arasında hızlı bir kredi için başvuruda bulunun
  Burası tüm kredilerin güvence altına alındığı yerdir. Biz sertifikalıyız ve meşru uluslararası lisanslı
  Kredi imtiyazı, Biz,% 4’lük faiz oranlarıyla, Yerleşiklere, İşletme şirketlerine, şirketlere veya iş birliğine kredi öneriyoruz. Bankalar sizi geri çevirirse endişe etmeyin. Müşterilerimizin birçoğuna çeşitli kredi türleri sağlama konusunda yıllar içinde mükemmel bir üne sahibiz.
  Bugün hızlı bir kredi için başvurun ….
  E-posta şirketinin yöneticisi ::

  Efendim Turan Erdodan kredisi

 4. *% 3 faiz kredisi oranı sunuyor
  * Nakitsiz Girişimci Sigortası
  * Para için garanti

  Kredi notu iyi olan Credit Financier Home, sınai ve kişisel menfaatler amacıyla şahıslara veya şirketlere veya kooperatif birliklerine teminat kredileri ve teminatsız krediler sunmaktadır.

Yorumlar kapalı.

baskılı ıslak mendil