Kredi Kartı Borcunu Kredi Çekerek Ödeme

Günümüzde birçok insan kredi kartı borcu ile geçimini sağlamaktadır. Hayat şartlarının her gecen gün zorlaşması nedeni ile kredi kartı kullanımı zorunlu hale gelmeye başlamıştır. Düzenli ve bilinçli kullanıldığı zaman kredi kartları büyük avantaj sağlasa da bilinçsiz şekilde kullanımı sonucunda büyük zorluklar yaşatmaktadır. Bundan dolayı da birçok kullanıcı kredi kartının asgari tutarını dahi ödeyemez hale gelmektedir. Bu durumda da yasal takibe girmekte ve kredi kayıt bürosu tarafından kredi notu düşmektedir. Hal böyle olunca da kredi çekerek kredi kartı borcu ödeme yollarına gidilmektedir. Fakat kredi notunuz düştüğü için bankalardan yeni kredi alamama durumu da meydana gelmektedir. Bu nedenle de kendinizi yüksek faiz ile borç veren aracı kurumlardan kredi çekerken bulmanız olası bir durumdur.

Kredi Kartı Borcunu Kredi Çekerek Ödeme
Kredi Kartı Borcunu Kredi Çekerek Ödeme

Bankalar yeni düzenlemeler sonucunda müşterilerine kredi kartı borçlarını kapatabilmeleri için düşük faizli kredi çekme imkânı vermektedirler. İhtiyaç kredisi veya tüketici kredisi kullanma yolu ile kredi kartı borcunuzun tamamını kapatarak 48 aya varan vadelerle ve uygun ödeme koşulları ile yeni kredi vermektedir. Fakat borç ile borç kapatılmayacağı da unutulmamalıdır.

İhtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borcunu kapatma

Bankalar kredi kartı borcu nun 3 ay boyunca asgari tutarını dahi ödeyemeyen müşterilerine ihtiyaç kredisi yolu ile borçlarını yapılandırmalarını sağlamaktadırlar. Borçlarınızın tamamını düşük faiz ile ve 48 ay vade ile kapatıyor sizlere de kolay ödeme koşulları sunuyor. Bu şekilde hem müşterilerini kaybetmek istemiyor hem de alacağını temin etmek istiyor. İhtiyaç kredisi veya diğer adıyla bireysel kredi çekerek kredi kartı borcunuzu kapattıktan sonra uzun vade de ihtiyaç kredisi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Fakat bu durumda da hesapta olmayan nedenlerden dolayı ihtiyaç kredisinin taksitlerini ödeyemez duruma gelebilirsiniz. Kredinin ilk taklidini ödememeniz halinde bankanız sizleri telefonla ya da mail yolu ile ödemediğinizi bildirecek ve neden ödeme yapmadığınızı öğrenmek isteyecektir. Siz herhangi bir geri bildirimde bulunmamanız Halide ise ikinci taksite kadar bekleyecektir. Daha sonra ikinci taksiti de ödeyemezseniz sizlere uyarı mektubu gönderecektir. Bu uyarı mektubu sonucunda borcunuzu ödemenizi isteyecektir. Ödememeniz durumunda da durumu merkez bankasına bildirecektir. Merkez bankası sizleri kara listeye alacak ve hakkınızda yasal takip işlemleri başlatacak. Daha sonra da adınız kara listeye eklenecektir.

OKU  En Kolay Kredi Veren Bankalar 2023
baskılı ıslak mendil