Sand Coin Nedir? Sand Coin Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

Metaverse dünyası gelişmeye devam ediyor. Metaverse coinlerden birisi olan Sand coin hakkında sizlere ayrıntılı bir şekilde bilgi sunalım.

Metaverse, özellikle önceki adıyla Facebook, günümüzdeki adıyla Meta olan şirket tarafından 2021 yılının sonunda detaylı bir şekilde anlatıldı. Bu etkinlik ile birlikte metaverse coinler büyük bir değer kazandı. Ciddi anlamda değer artışı yaşayan coinlerden birisi The Sandbox oyununda kullanılan coin oldu. Öyle ki 2021 yılının Haziran ayında 0,2 dolar olan kripto para birimi Kasım ayında 8,5 dolara ulaştı. Yani yaklaşık olarak 42,5 kat değer kazandı. Peki The Sandbox ne işe yarıyor? Yatırım yapılır mı?

Sand Coin Nedir?

Coini anlatmadan önce coinin kullanıldığı platform olan The Sandbox’tan bahsedelim. The Sandbox, oyun gibi görünse de aslında bir metaverse platformu. Metaverse, bildiğiniz üzere gerçek dünya gibi dijital bir dünya sunan alan. Gerçek dünyada ne yapılıyor ise metaverse evreninde de bunlar yapılabilir fakat gerekli özelliklerin kodlanması gerekir. The Sandbox, sunduğu özelliklerle kullanıcıların bu alana yatırım yapmasına imkan tanıyor.

Uygulamanın kripto para birimi Sand coin olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Biraz uygulamadan söz edelim. Platformda bir harita yer alıyor. Haritada parseller bulunuyor. Kullanıcılar, bu parsellerden birini veya birkaçını alarak o alana sahip olabiliyor. Şunu ifade edelim ki parseller belirli bir ücretten alındıktan sonra sahibi, o parseli değerlendirerek daha yüksek fiyata satabiliyor. Etkileşimli bir oyun olan The Sandbox ile birlikte oyuncular oluşturuyor, geziyor ve yatırım yapabiliyor.

The Sandbox Tarihi

Uygulama, aslına bakarsak 2012 yılında piyasaya sürüldü. Windows, Android ve iOS işletim sisteminde yer alan bu platform, bir süre sonra kendi para birimiyle borsaya adım attı. Metaverse coin olarak geçen bu coin, özellikle Meta şirketinin yaptığı tanıtım ile büyük bir popülerlik elde ederek dünya genelinde kullanılan bir uygulama haline geldi.

Coinin piyasadaki değerini incelediğimizde 2020 yılında 0,04 dolar seviyesinde gezdiği görülürken 2021 yılına girdiğimizde bir yükseliş gözlemleniyor. Daha o dönemlerde platformun popülerliğini arttırdığı incelenmekte. 2021 yılının Mart ayında 0,8 doları geride bırakan para birimi, Haziran’da 0,1 dolara kadar düşse de 2021 yılının sonuna doğru kripto para biriminde büyük bir artış oluyor ve Sand, 8 doların üzerinde işlem görüyor. Bu seviyenin ardından para biriminde düşüşler gözlemleniyor. Kripto para biriminin 10 kat fark atarak 0,85 dolar seviyesine kadar gerilediğini ifade edelim.

Sand Coin Sembolü ve Piyasa Durumu

Kripto para biriminin sembolünü incelediğimizde oyun logolarına benzediğini ifade edebiliriz. Buna göre firma, mavi renkli arka plana sahip olan beyaz font ile “S” yazılı bir sembolü tercih etmiş durumda.

OKU  MATIC Coin yorum - Matic coin Geleceği 2023
Sandbox coin
Sandbox coin

Kripto para birimi, piyasada oldukça etkili bir şekilde çıkış yapsa da günümüzde çok yüksek bir değeri bulunmuyor fakat metaverse alanına olan ilgi arttıkça coinin değer kazanacağı tahminler arasında bulunuyor. Bu konuda anlattıklarımızın yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatalım. Sand, güncel olarak 1,2 dolar olarak borsada bulunuyor. Bununla birlikte piyasa değerinin 1.5 milyar dolar olduğunu da vurgulamak lazım. Eğer toplam arz aktif olursa piyasa değeri 3.6 milyar dolar oluyor. Son 24 saatlik hacim 258 milyon dolar olarak bizleri karşılıyor. Maksimum arz 3 milyar coin olarak belirlenirken piyasada bulunan arz 1.2 milyar olarak yer alıyor.

Sand Coin Bulunduğu Borsalar

Kullanıcıların araştırdığı konular arasında bu coine sahip olmak için hangi borsalarda bulunmak gerektiği. Bu borsalar şu şekilde ifade edilebilir:

  • Binance
  • Bithumb
  • Huobi Global
  • KuCoin
  • FTX
  • Coinbase Exchange
  • io
  • Kraken
  • Coinone

Sand Coin Geleceği

The Sandbox hakkında şunu söyleyebiliriz ki bu platform, metaverse yaygınlaştıkça daha popüler bir yer haline gelerek coinin de değerini ciddi oranda arttırabilir. Şimdiden bu uygulamadan arsa alıp değerlendirenler mevcut. Coinin geleceği hakkında yorum yapmak gerekirse kripto para biriminin uzun vadede değer artışı içerisine girmesi bekleniyor, kısa vadede değerlendirme yapan uzmanlar ise dalgalı ve yatay bir seyir bekliyor.

baskılı ıslak mendil