Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma

Bloke hesabınıza, kartınıza, internet bankacılığınıza, telefonunuza ve daha fazlasına getirilen işlem kısıtlamalarının banka tarafından karşılanması durumunda ortaya çıkan bir durumdur. Engelleme türüne bağlı olarak, engellemeyi kaldırma işleminin yöntemi ve kanalı değişebilir. Genel olarak Ziraat Bankası tüketicilerinin karşılaştığı bloklar:

  • Hesap Blokesi,
  • Banka veya Kredi Kartı Blokesi,
  • Ziraat SIM Kart Bloku,
  • Ziraat İnternet Bankacılığı Bloku,

Tüm Bloklar Bu gerçekten tüm bankacılık işlemlerinizi yapmanıza engel olabilir. Bazı durumlarda işlemin engellenmesini önlemek mümkünken, bazı durumlarda hiçbir şey yapılmamalıdır. Örneğin; Banka veya kredi kartınız yanlış şifre nedeniyle kilitlenecektir. Şifrenizi girerken dikkatli olursanız bu tür sorunlar yaşamazsınız.

ziraat bank
ziraat bank

 

Ziraat Bloke Kaldırma İşlemi Ne Anlama Gelir?

Engelleme uygulaması, uygulanan bloğa göre değişiklik gösterirken; Telefon numaranızı başka bir operatöre devrederseniz, güvenlik nedeniyle sim kart bloke olur ve bankaya bizzat bildirmeniz gerekir. Sorduğunuzda işlemin sizin tarafınızdan yapıldığı ve güvenilir kaynaklardan yapıldığı anlaşılmaktadır. Bu nedenle, SIM kartın kilidi açılır. Birçok kişi SIM kartlarının kilidini telefonları veya internet bankacılığı aracılığıyla açmaya çalışır, ancak bu işe yaramaz. Bunun için şube veya ATM gibi kanallar kullanılmaktadır. Bu tür çoklu kilit açma işlemleri için ticaret kanalı değişebilir.

Ziraat SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat SIM kart bloke kaldırma, tüketiciler için gerekli ve merak edilen işlemlerden biridir.  SIM kartınızın kilidini açmak için size en yakın Ziraat distribütörüne veya bayisine gitmeniz gerekmektedir. Güvenlik nedeniyle, SIM kart blokajı İnternet bankacılığından veya telefonla müşteri hizmetleri aranarak kaldırılamaz. SIM kart engelleme yalnızca güvenlik amacıyla hesabınıza uygulanır. Bu işlem, banka hesabınızı kötü niyetli kişiler tarafından tehlikeye atmamak için gereklidir.

İster şubelerde ister ATM’lerde SIM kartınızı dakikalar içinde açabilirsiniz. Acenteler aracılığıyla yapılan işlemlerin blokesini kaldırmak için üzerinizde kimlik bulunması ve cep telefonunuzun sizi ve sizi taşıması gerekir. Ziraat ATM SIM kilidini açarken cep telefonunuzun yanınızda taşıması, açması ve doğrulama SMS’i alabilmeniz çok önemlidir.

Ziraat ATM SIM Bloke Kaldırma Adımları

Ziraat ATM Sim bloke kaldırma, ATM’den yapılan işlemlerin bloke edilmesinde en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Normal şartlarda şubeler üzerinden yapılan bloke kaldırma işlemleri kuyruklar olacağından saatler sürebilmektedir. Kilit açma, ATM’ler aracılığıyla doğrudan dakikalar içinde yapılabilir.  Ziraat ATM Sim kart kilidini açma adımları:

  • En yakın Ziraat ATM’sine gidin, kartınızı takın ve ana menüye erişmek için şifreyi girin.
  • Ardından sağdaki “SIM kartın kilidini aç” seçeneğine gidin.
  • “SIM kart kilidiniz silinecek, onaylayabilir misiniz?” Soruya “Evet” cevabını verin.

Telefonunuza bir şifre gelirse şifre doğrulama ekranına gidin. Şifrenin görüntülenmemesi durumunda ATM’de “Kilidi açılmış SIM kartınız onaylanmıştır” ibaresi görünecek ve bu şekilde “Ziraat ATM SIM kartının kilidini aç” işlemi gerçekleştirilecektir.

OKU  İş Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat SIM Bloke Kaldırma Yöntemleri

Ziraat SIM bloke kaldırma yöntemi ile sim kartınızı sadece ATM’den değil şubeden de açabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerine bu konuda sadece iki seçenek sunmaktadır ve bunlardan birincisi en çok tercih edilen ATM yöntemidir.

Ziraat şubesinden SIM kart açma, Şubeden SIM kart kilidini açmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz ve gişede sıra beklemeniz gerekmektedir. Sıra size geldiğinde, kasiyere telefonunuzun operatör değiştirdiğini ve dolayısıyla Sim bloke olduğunu ve blokeyi kaldırmak istediğinizi söylemeniz gerekir. Operatör daha sonra ilgili ekrandan SIM kart kilidinizi kaldıracak telefon numaranızı sorar ve telefonunuz bankacılık işlemlerine açıktır.

Ziraat ATM Üzerinden SIM Kartın Kilidini Açmak

SIM kartı ATM üzerinden açmak çok daha kolay ve hızlı. Yukarıda açıkladığımız gibi kartınıza en yakın Ziraat Bankası ATM’sine giderek kartı ATM’ye takmanız ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Ardından, Bakiye-Bilgi-Şifre menüsündeki “SIM Kilit Açma” ekranından telefonunuz için geçerli olan SIM kilit açma prosedürünü çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat SIM Kart Neden Bloke Edilir?

SIM kartları bloke etmek aslında çok güvenli ve kaçınılmaz bir işlemdir. Ziraat Hesap Açma, Ziraat Bankası mudilerinin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Ancak mudiler, hesaplarının neden kilitlendiğini anlamamakta ve sebebini internet bankacılığı veya telefon yoluyla müşteri hizmetlerini arayarak öğrenememektedir. Hesabınızın bulunduğu Ziraat Bankası şubesine giderek bu şube üzerinden işlem talebinde bulunmalısınız. Sebebi ise blokajın bu şube üzerinden yapılması ve hesabınızın bu şubede açılmasıdır.

baskılı ıslak mendil