Denizbank Temassız Özelliğini Kapatma

Temassız Denizbank kredi kartı kullanıcıları bu kartın temassız özelliğini diledikleri zaman açıp kapatabilirler. Bunun için kartınızın temassız özelliği aktif olmalıdır. Kartınızı teslim alıp ATM veya POS cihazında ilk işleminizi yaptıktan sonra şifre belirlediğinizde temassız özelliği otomatik olarak devreye girer. Bu fonksiyonu kullanmak istemiyorsanız Denizbank kredi kartı temassız fonksiyonunu devre dışı bırakabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız Denizbank şubesine giderek özelliği devre dışı bırakmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bunu telefon bankacılığı yoluyla da yapma şansınız olabilir.

Denizbank temassız kullanım, kişilerin özgür iradesine aykırı bir durumdur. Bu gibi durumlarda bankanın müşteri hizmetleri bölümünden detaylı bilgi alınması gerekmektedir. Bu işlem için kartınızı yeni aldıysanız öncelikle temassız fonksiyonu aktif hale getirilmelidir. Daha sonra müşteri hizmetlerini arayarak özelliği hızlı bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Kredi Kartının Temassız Fonksiyonunu Devre Dışı Bırakın

Bankacılık hizmetlerinin hızla geliştiği günümüzde banka müşterilerinin neredeyse tamamı kredi kartına sahiptir. Nakit taşıma sorununu ortadan kaldıran kredi kartı, sahip olduğu özellikler ile alışverişlerde büyük kolaylık sağlıyor. Sadece birkaç tıklama ile çevrimiçi satın alımlar için ödeme yapabiliriz. Ayrıca restoran ve marketlerimizde yapacağınız alışverişlerde kredi kartı ile satış noktası cihazı üzerinden hızlı ödemeler yapmaktayız. Aslında birçok kredi kartı sahibi, alışverişlerini hızlandırmak için kredi kartlarının temassız ödeme işlevini kullanır. Temassız ödemeler sayesinde, kredi kartımızın arka uç satış noktasına yerleştirilmesine gerek kalmadan, sadece gösterilerek ödemesinin yapılmasını sağlayabiliriz.

Denizbank Kredi Kartlarının Temassız Ödeme Fonksiyonunun Devre Dışı Bırakılması

En kolay temassız ödeme yöntemlerinden biri Denizbank’tır. Denizbank kredi kartınızın temassız özelliğini devre dışı bırakmak için online şubenize giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank internet şubenize veya mobil şubenize giriş yaparak kredi kartı veya banka kartı alanına giriş yapın. Burada temassız ödeme fonksiyonunu devre dışı bırakmak istediğiniz kartı seçin.

Denizbank Kredi Kart
Denizbank Kredi Kart

Temassız Kart Güvenilir Mi?

Normal kredi kartlarında olduğu gibi bu sistemde de sadece sizin kontrolünüzde gerçekleşen işlemler etkilenir. Bu nedenle mevcut kartınızın güvenilir ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceğini bilmenizi isteriz. Bu sistemde, onaylı bir bankaya başvurduğunuz andan itibaren temassız sistemin işlevselliğinden yararlanmaya başlayacaksınız. Bu sistem her yönden işinize yarayacak sonuçlar üretme yolunda ilerleyecektir. Bu etkileşim, günlük nakit siparişlerinizde ve ödemelerinizde size fayda sağlayacaktır.

Banka kartları, bugün temassız ödeme olarak tanımlanan yeni onaylanmış bir kredi kartı göndererek açtığınız hesaplara aittir. Temassız ödemenin anlamı, kartınızı pos cihazının yanına getirerek şifresiz ödeme onayı almaktır. Bu durum zaten kart sahiplerini endişelendiren problemler arasında yer alıyor. Bunun nedeni, medyanın bilgi amaçlı dolandırıcıları ifşa ettiği için temassız ödemelere özel ilgi göstermesidir. Aslında temassız ödeme korkutucu bir şey değil. Türkiye’de üretilen tüm kartlar bu özelliklerle sevk edilir.

OKU  Tavuk Çiftliği Kurulumu, Maliyeti ve Tavuk Destekleri

İnternetten Temassız Ödeme Kapatmak Mümkün Mü?

Banka dijital uygulamaları ile bankacılık hizmetleri sunsa da bu hizmetler arasında temassız özelliği ile kartınızı devre dışı bırakma menüsü her bankada mevcut değil. Bazı bankalar yeni taleplere göz yumuyor, ancak yine de temassız ve kullanıma açık kartlar veriyorlar. Kart suiistimali mağduru olmamak için banka kartınızı iyi kullanmanız gerekmektedir.

Kartını Pos Cihazına Dokundurarak Yapılan Ödeme Ne Kadar Güvenli?

Teknoloji ilerledikçe bankalar bu yönde yatırım yapıyor ancak bu yatırımlar açıkça risk taşıyor. Konumuz temassız kart fonksiyonunun devre dışı bırakılması olsa da temassız ödeme aslında kredi kartı sistemleri ile uyumlu bir sistemdir.

Temassız Kredi Kartı Özelliği Mobil Bankacılık ile Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Temassız ödeme yönteminizi Mobil Bankacılık ile kolayca devre dışı bırakabilirsiniz, adımlar aşağıdaki gibidir;

  • Mobil Bankacılık uygulamanıza giriş yapın
  • Ardından ilgili kredi kartını seçin
  • Kredi kartı ayarlarına erişin veya kredi kartı tercihlerinizi güncelleyin
  • “Yöntemler” sekmesini kapatın temassız ödeme, çalışmaz
  • Temassız ödeme işlevi devre dışı bırakıldı

Temassız Ödeme Neden Kapatılmalı?

Denizbank temassız ödemeleri kapatmak için birçok neden var, güvenlik çok önemli, ülkemizin irili ufaklı hemen her kesiminde mutlaka birkaç kredi kartı vardır. Yaşlı insanlar temassız ödeme yönteminin ne olduğunu bile bilmiyorlar. Durum böyle olunca iş daha riskli hale geliyor. Çünkü temassız ödeme, şifre gerektirmeden kredi kartınızdan tek tuşla para çekme anlamına geliyor.

baskılı ıslak mendil