İş Yeri Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

İş yeri açmak için girişimciler krediye ihtiyaç duyarlar. Kredi limitleri ise girişimin yapılacağı ve iş yerinin açılacağı bölgenin coğrafi konumu, fiziksel mekan büyüklüğü, popülasyon durumu, çalışacak personel sayısı gibi faktörlere göre değişmektedir. Tüm bu maliyetlerin üstesinden gelebilmek için ise ilk akla gelen destekler KOSGEB tarafından sağlansa da, KOSGEB kurslarına girmenin ve kurs sonrasında destek almanın zorluğu yeni girişimcileri bankalara sevk ediyor.

İş Yeri Açmak İçin Kredi Veren Bankalar
İş Yeri Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

İşyeri açmak ve başlangıçta planlanan giderleri karşılayabilmek pek çok girişimcinin hayalidir. Eğer bankada ve cepte yatırım yapılacak kadar para yoksa o zaman kredi musluklarına ihtiyaç vardır. Kimisi ailesinden kimisi arkadaşından da borç alarak bu işlere girerken borç limiti yukarılara çıktıkça bankalara gitmek zorunda kalınır. Bankaların kredi vermek için bazı kanuni ve kendi kurumlarına özel kuralları vardır. Kanunen belli kredi notu altındakilere kredi vermek mümkün değildir. Bunun dışında bankaların kredi vermek için kefil istemeleri de çok rastlanılan uygulamalardandır. Kefilin de kredi notunun yüksek olması ve siz borcunuzu ödeyemediğinizde krediyi kapatabilecek maddi koşullara sahip olduğunun banka tarafından emin olunması gerekmektedir.

Hangi bankaların iş yeri açma kredisi sağladığı ise sürekli takip edilmesi gereken hususlardan. Hali hazırda iş yeri açma kredisi veren bankalar QNB Finansbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank, Garanti bankası, Yapı Kredi Bankası olarak sıralanıyor. Bu bankaların destekleri farklı faiz oranları ve statü içermektedir. Girişimcileri destekleyen kredilerle iş yeri açma safhasını ve sonrasını kolaylaştıran bu krediler ile birçok ihtiyacınızı görebiliyorsunuz. Yine de uygun faiz oranları için güncel kampanyaları kontrol etmek gerekiyor.

İş yeri açmak için kredi veren bankalar sürekli güncel kampanya düzenlerler. Bankaların girişimci destek programlarını takip edebilir ya da internet üzerinden girişimcileri destekleyen bankalara göz atabilirsiniz.

İş yeri açmak kadar iş yerini yürütmek, devam ettirmek ve geliştirmek de önemlidir. Bu yüzden işletmenin en başında iyi bir kalite yönetim sisteminin belirlenmesi, bu kalite yönetim sistemine uygun olarak uygulama, kontrol etme ve önlem alma aşamalarının oluşturulması gerekiyor. Mükemmel bir işleyiş için uzun vadeli sağlam planlama ve uygulama programı yapılmalıdır.

OKU  Kefillik Kredi Çekmeye Engel Mi?

“İş Yeri Açmak İçin Kredi Veren Bankalar” üzerine 2 yorum

 1. Pasifik finans şirketi size yardım etmek için geldiği için iş için nasıl kredi alacağınız konusunda artık endişelenmeyin.

  * Bir kredi almak için endişe ederek geceleri uyuyamıyorsun?
  * Borçlarınızı ödemek için paraya mı ihtiyacınız var?
  * Kendi işini başlatmak için paraya mı ihtiyacınız var?
  * Büyük projeleri gerçekleştirmek için kredi almalısınız?
  Endişelenmeyin artık .. ([email protected]) benim şirket olarak burada ihtiyaçlarınıza yardımcı olmaktır. İhtiyacınız olan kredi varsa
   İhtiyacın olan herhangi bir miktarı.

 2. * Mali açıdan sıkılmış mısınız?

  * Kredileri ve borçları ödemek için para mı arıyorsunuz?

  * Kendi işini kurmak için finansman mı arıyorsunuz?

  * Çeşitli amaçlar için özel veya ticari kredilere ihtiyacınız var mı?

  * Büyük projeleri gerçekleştirmek için kredi talep ediyor musunuz?

  * Çeşitli diğer süreçler için kaynak mı arıyorsunuz?

  Eğer bir kredi formuyla ilgilenmek isterseniz, firmamız bize

  Saygılarımla

  Eğer evet ise bugün% 2 krediye ihtiyacınız var mı?

  Ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi için iletişim kuracağınız e-postayı burada bulabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.

baskılı ıslak mendil