Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kırmızı kalem yemek, gerçek anlamının dışında en genel tanımı ile kredi borçları nedeniyle bankalardan yeni kredi alamayacak şekilde ceza almak anlamına gelebilir. Bir kredi, kredi kartı ya da yüksek fiyatlı bir borç ödenmediği zaman kişilerin bu borcu yani bankadaki dosyaları mahkemelik olmaktadır. Kırmızı kalem yiyen kişi 5 yıl gibi bir süre boyunca bankalarla hiçbir şekilde iletişime geçemez. Sadece vadesiz hesap banka kartını kullanabilir. Borcun mahkemeye taşınmasının yanı sıra kırmızı kalem yiyen kişilerin diğer bankalarla iletişime geçmesi de imkansıza yakındır. Gündeme gelen sicil affı ile kırmızı kalem yemiş durumdaki kişilere kredi kullanma imkanı sağlanmaktadır. Sicil affından yararlanabilmek için yasanın çıktığı tarihten sonra 6 ay içinde bankaya başvuru yapıp borcu ödemek ya da yeniden yapılandırmak gerekiyor.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar
Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kırmızı kalem yemek borcunuzu toplu olarak ödemenizi gerektiren ve ciddi bir suç olarak işlem gören bir konudur. Bu nedenle, kırmızı kalem yiyene kredi veren banka bulunmamaktadır çünkü bankalar risk almayı sevmezler. Kredi notu düşük olana bile kredi verilmiyor iken kırmızı kalem yiyene artık kredi verilemez tanımlaması ile yaklaşmaktadırlar.

Kırmızı kalem yememek için bankalara olan borçlarınızı düzenli ödemelisiniz. Tamamını ödeyemiyorsanız bile en azından asgari ücretler ödenmeli ve aylık gelir tablonuza uygun olarak kredi kullanmalısınız.

Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Bankaların ya da daha doğru adıyla merkez bankası kara listesi, kırmızı kalem yemekten daha hafif sonuçları olan bir ceza durumudur. Eğer bir kişi bankaya olan borcunu 90 gün içerisinde ödememişse, bankalar avukat aracılığı ile yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Banka, borcu avukata verdiği anda kara listeye alınmış olursunuz. “Kara listeden ne zaman silinirim?” sorusunun cevabı ise çok kolay değildir. Öncelikle tüm borçlarınızın ödenmesi beklenir. Daha sonrasında ise 5 yıl boyunca bankalar ile herhangi bir etkileşimde bulunamazsınız. Tüm bu sürecin sonunda merkez bankası tarafından ikinci bir hak verilerek bankalardan kredi çekebilirsiniz.

OKU  Banka Kredi Teminatları

“Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar” üzerine 2 yorum

  1. *% 3 faizli kredi oranı sunar
    * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
    * Para garantisi

    İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  2. Bir krediye ihtiyacın var mı? İşte finansal problemi olanlar ve hayatlarında finansal yükselme isteyenler için bir fırsat, çok makul bir faiz oranı ile kredi veriyoruz, her çeşit borcu borç kredisi, işletme kredisi, tıbbi kredi, ev kredisi, öğrenci vereceğiz Finansal stresten ulusa yardım etmek için kredi vb. Şirket Adı: Credit Financial Home, bugün mali yardım için E-posta ile bize ulaşın:

Yorumlar kapalı.

baskılı ıslak mendil